На деокупованих територіях для жителів цих регіонів працюють спеціальні мобільні лікарні

Новини

04_132cit-4На деокупованих територіях України, де ускладнено звичайне надання медичних послуг населенню з тих чи інших причин, працюють виїзні лікарні. Вони являють собою автопоїзди з обладнаними фургонами, напівпричепами або причепами.

Кабінети в цих напівпричепах і фургонах обладнані під роботу різних фахівців: кардіологів, невропатологів, гінекологів тощо. Фахівці для виїзних лікарень також підбираються відповідні. Отримати медичну консультацію, а також призначити лікування можна, відвідавши фахівця в такому мобільному медичному закладі. У такому ж автопоїзді працює пересувна аптека, де деякі ліки громадянам видають безкоштовно.

Такі автопоїзди комплектуються необхідним обладнанням для здачі аналізів, лабораторіями, маніпуляційними та УЗД. Вартість одного повноцінного виїзду такого автопоїзда становить 300 тисяч гривень. Проєкт створено за підтримки ГО «Фундація Течія» та благодійного фонду FortitudeUA.

На поточний момент у нас в країні працює 11 медичних мобільних автопоїздів. Свою роботу проєкт стартував ще в жовтні 2022 року, і розпочав свою діяльність з Київської, Чернігівської та Сумської областей. Далі його планують поширити на Запорізьку, Харківську, Херсонську, Луганську та Донецьку області.

Оцініть автора
bus-truck.com.ua