Нововведення перевірки вантажівок на перевантаження: на авто порушників можуть поставити блокіратори коліс

Новини

2x140-3Віднедавна запроваджено нові вимоги під час перевірки вантажних транспортних засобів на перевантаження. Кабінет міністрів України підписав відповідну постанову, яка регламентує роботу інспекторів «Укртрансбезпеки».

Тепер інспектор у разі підозри на перевантажений автомобіль має право супроводити його до найближчої точки контролю – майданчика для зважування. При цьому довжина маршруту супроводу не повинна перевищувати 50 км.

Які ознаки можуть вказувати на перевантажений транспортний засіб для інспектора? Сюди можна віднести: просідання підвісок на колесах, завантаження вище бортів, відсутність товарно-транспортної накладної або небажання водія її показати. Якщо водій вантажівки відмовляється слідувати до найближчого пункту зважування, то інспектор «Укртрансбезпеки», який контролює, має право встановити блокіратори на колеса цього автомобіля.

Під час перевірки інспектор обов’язково має записати розмову з водієм на боді-камеру. Це робиться з метою поліпшення контролю за виконанням правил, а також для профілактики корупції.

Оцініть автора
bus-truck.com.ua