Унікальна колекція “Скіфське золото” повернулася в Україну, його привезли в спеціальному авторефрижераторі Volvo

Новини

788-2В Україну повернулася унікальна колекція “Скіфське золото”, яка була доставлена з Нідерландів. Раніше сарматські та скіфські прикраси, античні скульптури, посуд та інші цінні артефакти, загальною вартістю понад 10 мільйонів євро, перебували в музеях кримського півострова: Бахчисарайському та Керченському історико-культурних заповідниках, Центральному музеї Тавриди, а також Національному заповіднику “Херсонес Таврійський”.

У 2013 році колекцію вивезли на показ до голландського Музею Алларда Пірсона, де вона і пережила окупацію півострова. І донедавна точилися судові дебати з приводу того, куди мають повернутися скарби, назад до окупованого Криму чи до юридичної держави власника – України. Окружний суд Амстердама ухвалив рішення на українську користь, і тепер 565 одиниць колекції 5 – 1 століття до н.е. доправили до скарбниці Національного музею історії України, розташованої на території Києво-Печерської Лаври.

Колекцію доставляли в спеціальних умовах у рефрижераторі Volvo FH 420 на базі фургона від фірми Speiser GmbH. Такий спосіб доставки передбачає збереження суворо визначеного температурного режиму, щоб вироби не пошкодилися.

Оцініть автора
bus-truck.com.ua