Вимоги щодо реєстрації автомобілів з українськими номерами у Німеччині, що потрібно знати

Автомобіль

000_auc021Якщо український громадянин у статусі тимчасового захисту чи будь-якому іншому перебуває у Німеччині досить довго, більше 1 року, то він зобов’язаний перереєструвати свій автомобіль на українських номерах. Наразі продовження терміну більше одного року для таких транспортних засобів вже не дозволено.

Законодавство Німеччини внесло зміни до правил використання транспорту з українською реєстрацією на території країни. З 30 вересня 2024 року буде запроваджено заборону на експлуатацію автомобілів з українськими номерами, якщо вони перебувають у Німеччині більше року, з урахуванням факту продовження терміну. Нововведення стосується виключно автомобілів, що перебувають у країні понад цей термін.

000_auc024Міністерство транспорту та цифрових технологій Німеччини (BMDV) випустило роз’яснення, адресоване українським біженцям, які використовують автомобілі з українськими номерами на території країни. У ньому докладно описано, які документи та дії необхідні для дотримання нових вимог та реєстрації транспортних засобів.

Давайте розглянемо цю тему докладніше. Вона буде особливо корисна тим громадянам України, хто перебуває в Німеччині у статусі тимчасового захисту за параграфом №24, та приїхав на своєму автомобілі з українською реєстрацією.

Документи для проходження процедури реєстрації авто з українськими номерами у Німеччині

Які необхідні документи для реєстрації українського авто в Німеччині. Терміном до 30 вересня 2024 року для реєстрації авто з України в Німеччині необхідно надати такі документи:

  • діючий закордонний паспорт;
  • свідоцтво про реєстрацію автомобіля;
  • документ про право власності транспорту, або підтвердження, що автомобілем особа може керувати, його реєструвати та продавати;
  • українські номерні знаки;
  • документ про проходження техогляду – це може бути стандартний техогляд, якщо ви маєте сертифікат відповідності ЄС (CoC), або індивідуальний дозвіл, якщо автомобіль не сертифікований в ЄС;
  • німецьке страхування за системою KFZ-Haftpflichtversicherung, транзитне міжнародне страхування «зелена карта», не підходить.

Важливим моментом є проходження німецького техогляду. Тому що саме тут можуть виникнути питання.

Особливості техогляду

000_auc025Проходження техогляду у Німеччині може бути складною процедурою. Автомобіль має відповідати стандартам ЄС та Німеччини. В цьому випадку він матиме відповідну сертифікацію від виробника. У разі відсутності необхідної сертифікації автомобіль повинен пройти технічний контроль на відповідність місцевим вимогам. Це окрема процедура, за яку стягується додаткова плата.

У другому випадку ви проходите два техогляди, один і перший на відповідність до місцевих вимог. Це насамперед безпека експлуатації та справність, а також екологічні норми. Другий звичайний, він проходиться після успішно пройденого першого. В результаті ви отримуєте документ про проходження техогляду TÜV, що дає можливість надати документи на місцеву реєстрацію автомобіля.

Які є витрати на реєстрацію?

Розглянемо приблизні витрати, які зазнає громадянин України при німецькій реєстрації свого авто. Для українців, які перебувають у Німеччині у статусі тимчасового захисту, перереєстрація автомобіля може включати такі витрати:

  • оцінка автомобіля (§21 StVZO) на відповідність вимогам (сертифікація) – близько 260 євро;
  • стандартний техогляд (§29 StVZO) – від 60 до 160 євро (ціни варіюються в залежності від типу двигуна та екологічних норм);
  • видача дозволу на експлуатацію, сама реєстрація – у середньому 40 євро;
  • виготовлення німецьких номерних знаків – у середньому 30 євро.

Таким чином, загальна сума витрат на перереєстрацію може становити від 140 до 500 євро, залежно від стану та віку автомобіля та його відповідності стандартам.

За відсутність своєчасної перереєстрації автомобіля з українськими номерами можна отримати адміністративний штраф від 70 до 105 євро. Повторне покарання може бути суттєвішим. Тому не варто із цим питанням затягувати.

Що робити в Німеччині українським біженцям із автомобілями на українських номерах?

000_auc023Для власників автомобілів з українською реєстрацією, які перебувають у Німеччині за статусом тимчасового захисту або в процесі оформлення статусу біженця, найвигіднішим рішенням може стати продаж автомобіля. Найкраще це зробити на території України, щоб отримати максимальну ціну. Для цього буде потрібно перетин кордону та продаж вашого авто на внутрішньому українському ринку.

У Німеччині автомобіль можна продати перекупникам, які відправлять його назад до України без необхідності розмитнення, проте ціна в цьому випадку буде нижчою, що природно. Плюс у цьому випадку, вам не потрібно залишати Німеччину, і ви вирішуєте проблему, хоч і менше отримуєте грошей за власний автомобіль.

Sergii
Оцініть автора
bus-truck.com.ua
Додати коментар