Працевлаштування для українців у Німеччині, де знайти роботу, та що треба знати

Робота

01_a_00Після того, як у 2022 році Україна зіткнулася з масштабними наслідками військового конфлікту, Німеччина стала однією з ключових країн для мігрантів, яка надала українцям можливість тимчасового захисту. Популярність цієї країни викликана багато в чому тим, що тут надають підтримку біженцям з України, включаючи виплати дотацій та компенсацію за орендоване житло.

Ще однією з переваг цього статусу є можливість шукати роботу в Німеччині, що допомагає вирішити низку фінансових труднощів, а також полегшує адаптацію у новій країні. Однак для того, щоб добре влаштуватися на роботу, потрібно розуміти, які варіанти існують і ті труднощі, що може принести офіційне працевлаштування тут. Тому варто розкрити цю тему докладніше.

Раніше ми вже писали про те, як українським біженцям знайти в Німеччині роботу на часткову зайнятість, які є варіанти, а також про права та обов’язки за такого працевлаштування. Також у нас на сайті ви можете докладно дізнатися про те, як підтвердити свій український диплом у Німеччині.

Робота в Німеччині для українців 2025 року, ключові особливості

01_a_02З моменту набуття статусу тимчасового захисту у Німеччині українці можуть працювати без додаткових дозволів, що суттєво спрощує процес пошуку роботи. Однак важливо відзначити, що рівень зарплати, тип роботи та можливість влаштуватися за фахом сильно залежать від низки факторів, таких як знання мови, досвід роботи та наявність кваліфікацій.

Робота в Німеччині для біженців має свої особливості, де рівень оплати праці, а також швидкість адаптації на новому місці безпосередньо залежатимуть від таких факторів:

  • Важливість знання мови – робота в Німеччині для українців без знання мови сильно впливає на вибір можливостей та величину оплати праці. Чим вищий рівень володіння мовою, тим більше можливостей відкривається щодо працевлаштування на кваліфіковані посади з гарною оплатою. Рівень мови, необхідний більшості вакансій, зазвичай становить B1-B2, і якщо ви хочете працювати у висококваліфікованих професіях (наприклад, лікарі, інженери, юристи), вам може знадобитися рівень C1.
  • Визнання дипломів та кваліфікацій – для того, щоб працювати в Німеччині за спеціальністю, важливо пройти процедуру визнання дипломів та кваліфікацій, отриманих в Україні. Німеччина вимагає, щоб професійні дипломи, особливо в таких галузях, як медицина, педагогіка та технічні професії, були офіційно визнані. Процес визнання може зайняти деякий час, проте це дає шанс влаштуватися на більш високооплачувану роботу, ніж якби ви працювали за непрофільною спеціальністю.
  • Особливості взаємодії працевлаштування з дотаціями – робота в Німеччині для українців, особливо якщо вона невисоко за мірками країни оплачується або є з частковою зайнятістю з малим доходом, впливатиме на розмір дотацій, що виплачуються. За сумою ви можете за малої зарплати отримувати навіть менше грошей, ніж від дотацій, але це добре позначиться на сам факт спроби здобути фінансову незалежність. На певному етапі вас можуть призвести до виплат мінімально допустимої зарплати в країні, яка точно не покриває всіх витрат життя, але частина пільг та дотацій збережеться за вами, це також варіант, адже ви вже сплачуватимете якісь податки державі.

Тут пошук роботи можна вести у двох напрямках: робота в Німеччині без знання мови, або вивчення спочатку німецької, а потім уже вихід на ринок праці. Другий варіант також можливий, адже величина дотацій дозволяє жити в цій країні, а успішне складання іспитів після пройдених мовних курсів уже вважається кроками до інтеграції до німецького суспільства.

Як знайти роботу у Німеччині українцям?

01_a_01Пошук роботи у Німеччині може бути різноманітним. У країні існує багато способів знайти потрібну вакансію як за допомогою онлайн-ресурсів, так і через традиційні методи.

Давайте їх коротко перерахуємо:

  • онлайн-ресурси для пошуку, а також спеціалізовані сайти, що пропонують працевлаштування, про них ми поговоримо докладніше;
  • соціальні мережі та групи – використання соціальних мереж, таких як Facebook, також може бути корисним для пошуку роботи. На платформі існує безліч груп та сторінок, де публікуються вакансії для мігрантів, включаючи громадян України. Підписуючись на такі сторінки, ви зможете оперативно дізнаватися про нові можливості працевлаштування, у тому числі від наших співвітчизників, хто вже давно проживає в країні, і може запропонувати роботу новим іммігрантам;
  • пропозиції в газетах або оголошеннях, багато невеликих компаній або магазинів свої вакансії робіт самостійно вішають на вітринах, або на інформаційних панелях. Газети в цій країні, як і раніше, є і користуються деякою популярністю, так що це також джерело;
  • звернення до роботодавця безпосередньо – це прямий контакт із роботодавцями. Це особливо актуально для тих, хто шукає роботу у сфері обслуговування, ресторанах чи магазинах. Вакансії часто розміщуються безпосередньо у цих установах або на їх офіційних сайтах. Тобто. ви подасте свою кандидатуру, якщо пропозиція влаштує вас, з прямим зверненням до роботодавця.

01_a_03Тепер варто вказати на інтернет ресурси, де можна розглянути пропозиції та вакансії від потенційних роботодавців. Існує безліч платформ для пошуку, які можуть допомогти українцям працевлаштуватись. Вони можуть бути як міжнародними, так і суто німецькими, у деяких є підтримка української мови.

Сайти пошуку роботи у Німеччині:

  • Jobcenter — офіційний портал Федеральної служби зайнятості, який допомагає громадянам не лише знайти роботу, а й отримати консультації з працевлаштування, а також інформацію про можливості для навчання та підвищення кваліфікації). Українським біженцям він може допомогти, особливо на початковому етапі перебування в країні.
  • Arbeitsagentur — офіційний сайт Федеральної служби праці Німеччини, де можна знайти вакансії за різними категоріями, а також отримати інформацію про курси для навчання та можливості підвищення кваліфікації.
  • Stellenanzeigen.de — один із найбільших сайтів для пошуку вакансій, який включає як пропозиції для висококваліфікованих фахівців, так і для менш кваліфікованих працівників, включаючи часткову або неповну зайнятість.
  • Agenturmarypoppins.de — сайт для пошуку тимчасової роботи, наприклад, нянями, доглядальницями, садівниками, а також різноробочими та домробітницями). Цікавий тим, що може допомогти знайти зайнятість без знання чи зі слабким знанням мови.
  • Europa.jobs — міжнародний портал з пошуку роботи, з розділом для громадян України, де можна знайти вакансії по всій Європі.
  • Teilzeitstellen.net — інтернет-ресурс, який фокусується на вакансіях з неповною зайнятістю (Minijob та Midijob).
  • Adecco Jobs for Ukraine — платформа, яка дозволяє українцям розмістити своє резюме та знайти роботу, що відповідає їхній кваліфікації. Спеціалізований ресурс, який може допомогти нашим співвітчизникам у цій країні.

Якщо ви зацікавлені, щоб поступово набувати фінансової незалежності, і вам необхідна робота в Німеччині, то ви можете скористатися одним із цих джерел пошуку вакансій. Не варто забувати і спеціалізовані канали у соціальних мережах. Багато хто спеціально організований для громадян України.

Рекомендації для успішного працевлаштування українців у Німеччині

0_a_106Для громадян України, які шукають роботу в Німеччині, існують спеціалізовані ресурси та організації, які готові допомогти. Зі свого боку, також важливо зрозуміти низку простих та корисних рекомендацій, які допоможуть на будь-якому етапі.

Серед них можна виділити:

  • почніть із вивчення німецької мови, особливо якщо плануєте працювати у висококваліфікованих професіях;
  • паралельно пройдіть процедуру визнання вашого диплома, якщо хочете працювати за фахом;
  • складіть правильно і коректно коротке, але цікаве резюме про себе німецькою мовою;
  • використовуйте різні канали для пошуку роботи: сайти, соціальні мережі, агенції та прямий контакт з роботодавцями, вибравши ті вакансії, які вам доступні та залучають вас.

Насамкінець варто згадати про можливе шахрайство, з ним у вас також є ймовірність зіткнутися. Тут важливо пам’ятати, що на ринку праці можуть зустрітися і шахраї, які пропонують “допомогу” у працевлаштуванні. Щоб уникнути неприємних ситуацій, вивчіть роботодавця перед тим, як йти на співбесіду або погоджуватися на роботу, ознайомтеся з компанією, почитайте відгуки, перевірте наявність вакансії на їхньому офіційному сайті.

Не платіть за працевлаштування, компанії у Німеччині не мають права брати гроші за допомогу у пошуку роботи. Якщо вас просять заплатити за працевлаштування, це явний сигнал про можливих шахраїв. Також зверніть увагу на умови трудового договору, завжди уважно читайте договір перед підписанням, переконайтеся, що в ньому немає прихованих умов, які можуть стати проблемою у майбутньому.

До підписання офіційного трудового договору не розкривайте особисті дані, уникайте надання таких даних як номер банківського рахунку або паспортні дані. Якщо у вас є сумніви щодо чесності роботодавця або договору, не соромтеся звертатися за юридичною допомогою. У Німеччині також надаються безкоштовні консультації для мігрантів, що допоможе уникнути неприємних ситуацій.

Німеччина пропонує безліч можливостей для працевлаштування громадянам України, і, незважаючи на можливі труднощі, є всі шанси знайти хорошу роботу під вашу кваліфікацію і навіть спеціальність, для цього важливо проявляти активність, навіть якщо одразу у вас не виходитиме.

Sergii
Оцініть автора
bus-truck.com.ua
Додати коментар