В’їзд до Німеччини для українців сьогодні доступний для оформлення тимчасового захисту, навіть якщо вони перебували за кордоном на початку війни

Українці в Німеччині

В'їзд до Німеччини для українців сьогодні доступний для оформлення тимчасового захисту, навіть якщо вони перебували за кордоном на початку війниНімеччина, країна, яка від самого початку війни в Україні активно підтримує український народ, нещодавно зробила важливі кроки щодо розширення прав українців, які перебували за межами своєї країни на момент початку війни. Нові закони для біженців з України в Німеччині 2025, затверджені 21 березня цього року, відкривають нові можливості для українців, які тимчасово перебували за кордоном, коли 24 лютого 2022 року розпочалася повномасштабна війна.

Варто зазначити, що тимчасовий захист у Німеччині для українців припускав раніше, що його можуть отримати тільки ті наші громадяни, які проживали на момент початку воєнних активних дій на території України. Тепер ця ситуація змінилася.

Також варто зазначити, що евакуація до Німеччини з України сьогодні, як і раніше, можлива. І відповідь на запитання: до якого числа Німеччина приймає біженців – до 04 грудня 2025 року, але ситуація може змінитися в обидва боки, як у бік продовження статусу і термінів його отримання, так і в бік зменшення.

Для наших співвітчизників у цій країні може бути корисною й інша інформація. Для прикладу, який українцям доступний інший правовий статус тривалого перебування в країні, окрім тимчасового захисту, ось стаття на тему. Або ж, де і як українцям знайти роботу в Німеччині, поради, корисні посилання та особливості працевлаштування в цій країні.  

Важливі зміни в законодавстві

В'їзд до Німеччини для українців сьогодні доступний для оформлення тимчасового захисту, навіть якщо вони перебували за кордоном на початку війниНовий закон про біженців у Німеччині було ухвалено 21 березня 2025 року, Бундесрат (верхня палата парламенту Німеччини) затвердив сьому поправку до постанови Ukraine-Aufenthalts-Übergangsverordnung, яка усуває юридичну прогалину, через яку тисячі українців не могли отримати захист у цій країні. Ця проблема стосувалася тих, хто на момент початку воєнних дій перебував за межами України, наприклад, у відрядженні, на навчанні чи у відпустці, а може з іншої причини.

До ухвалення цих поправок, українці, які опинилися за кордоном на момент вторгнення РФ в Україну, не могли подати заявку на отримання захисту, незважаючи на те, що вони були громадянами України, Німеччина відмовляла у видачі. Тепер же ситуація змінилася, і нові правила дають можливість їм отримати тимчасовий захист і легалізувати своє перебування в країні. параграф 24 став поширюватися і на них.

Що змінила Німеччина для українців?

В'їзд до Німеччини для українців сьогодні доступний для оформлення тимчасового захисту, навіть якщо вони перебували за кордоном на початку війниРаніше офіційний сайт міграційної служби Німеччини вказував, що не всі наші співвітчизники могли оформити §24 AufenthG, а тільки ті, хто був усередині країни на момент початку війни. На практиці також потрібно було доводити, що цей пункт виконується, українцю потрібно було підтверджувати і його перевіряли на цю відповідність. З ухваленням поправок до законодавства, громадяни України, які перебували за кордоном на момент початку війни, тепер зможуть:

  • в’їжджати до Німеччини без візи до 4 грудня 2025 року;
  • залишатися в країні на строк до 90 днів із можливістю подати заявку на тимчасовий захист (параграф 24);
  • легалізувати своє перебування в Німеччині заднім числом з 01 січня 2025 року.

Ці зміни надають набагато ширший доступ до захисту для українців, які, по суті, опинилися в «невидимій» ситуації, оскільки не могли повернутися на батьківщину через війну, і для яких біженство в Німеччині на офіційному рівні було закрито.

Хто може скористатися новими правилами? Нові законодавчі зміни стосуються:

  • громадян України, а також тих, хто мав міжнародний або національний захист в Україні на момент 24 лютого 2022 року;
  • українців, які тимчасово перебували за кордоном на момент початку вторгнення (наприклад, по роботі, навчанню або у відпустці), але не емігрували і не залишили Україну до початку війни.

Це дуже важлива зміна, яка дає змогу усунути правову невизначеність для тих, хто з об’єктивних причин не міг повернутися додому в Україну, а отже, не міг подати заяву на тимчасовий захист у Німеччині в перші місяці після початку війни. Тепер у нього є можливість у такий спосіб легалізувати своє життя в Німеччині.

Приклад із практики

В'їзд до Німеччини для українців сьогодні доступний для оформлення тимчасового захисту, навіть якщо вони перебували за кордоном на початку війниДля того щоб краще зрозуміти, як працюють нові правила, наведемо приклад. Уявімо собі, що людина була у відрядженні в Чехії, коли почалася війна. Через те, що вона перебувала за межами України, вона не могла подати заявку на захист у Німеччині. До внесення змін до законодавства його ситуація була досить складною, оскільки він не міг звернутися по допомогу до країни, яка надає захист для українців.

Тепер, завдяки поправці, така ситуація вирішується: людина може в’їхати до Німеччини без візи, перебувати там до 90 днів, і в цей період подати заявку на тимчасовий захист. Це дає їй можливість легалізувати своє перебування та отримати всі передбачені законом права, пов’язані з тимчасовим захистом.

Як українці можуть скористатися новими можливостями? Для того щоб скористатися новими можливостями, українцям потрібно буде звернутися до німецьких консульств або міграційних служб у країнах, де вони тимчасово перебувають. Процес подачі заявки на тимчасовий захист буде таким самим, як і для інших категорій біженців, але тепер їм не потрібно буде оформляти візу або проходити тривалі процедури для отримання статусу. Усе, що потрібно, – це подати заяву на тимчасовий захист, після чого вони зможуть легально перебувати в Німеччині.

Sergii
Оцініть автора
bus-truck.com.ua
Додати коментар