Коротка відповідь на запитання про можливість оформлення іпотеки в Німеччині для українців буде позитивною. Для громадян України доступна можливість придбати житло в Німеччині за допомогою іпотечного кредиту. Цю тему і буде розкрито більш детально в цій статті. Які умови його отримання, необхідні документи та відсоткові ставки, давайте розглянемо.
Якщо ви проживаєте вже кілька років у цій країні, то вам може бути цікава й інша інформація на тему «Життя в Німеччині українців». Для прикладу, що потрібно знати, щоб правильно купити квартиру в Німеччині. Корисною може виявитися і стаття про оренду житла в Німеччині – особливості та нюанси.
Ринок нерухомості в Німеччині та перевага купівлі житла тут для українців
Цікаво, що власне житло має лише близько 40% місцевих жителів – громадян Німеччини, більшість же віддає перевагу оренді. Потреба в орендованих житлових площах виникає у 80% населення. Багато хто має свої квартири, але здає їх в оренду, а самі при цьому також живуть в орендованому житлі.
Це відкриває перспективу для іноземних інвесторів: володіння нерухомістю в Німеччині можна розглядати як прибуткове капіталовкладення, завдяки високій орендній прибутковості.
Статистика підтверджує інтерес до цього ринку: приблизно третина угод на первинному ринку житла припадає на іноземних покупців. Придбання нерухомості (квартири або будинку) за допомогою іпотечного кредиту – цілком реалізоване завдання. Для переселенців, включно з українцями, також передбачено спеціальні кредитні програми, що дає змогу купувати житло в кредит терміном на 5-20 років під ставку від 3,5% до 5% річних.
Однією з головних умов для українців є необхідність внесення початкової суми за нерухомість, її розмір становитиме від 20 до 50% від вартості об’єкта. Привабливіші умови кредитування надаються під час купівлі нового житла, особливо якщо воно являє собою ліквідний і дорогий об’єкт. Однак вторинний ринок також обслуговується кредитами фінансовими та банківськими установами.
Умови отримання іпотеки в Німеччині українськими громадянами
Слід пам’ятати, що придбання житла в Німеччині – це насамперед довгострокова інвестиція. У разі продажу нерухомості раніше ніж через 10 років після купівлі, покупцеві доведеться сплатити податок у розмірі 25% від її вартості. Крім того, володіння нерухомістю не гарантує права на посвідку на проживання або громадянство.
Давайте розглянемо вимоги для отримання іпотечного кредиту на даний момент:
- наявність роботи в німецькій компанії не менше трьох місяців;
- щомісячний дохід від 3000 євро, підтверджений документально;
- наявність коштів на банківському рахунку німецького банку для сплати початкового внеску;
- дозвіл на проживання або громадянство, статус тимчасового захисту підходить;
- вік здобувача кредиту від 21 до 65 років.
Дохід має бути підтверджений документально, і важлива також загальна фінансова картина. Наприклад, якщо позичальнику за 50, шанси на отримання іпотеки можуть знизитися, особливо порівняно з більш молодими кандидатами. Важливо, щоб платежі за кредитом не перевищували 35% сімейного доходу на місяць. Тим, хто вперше звертається за кредитом у Німеччині, слід бути готовими до більш суворих вимог і менш привабливих умов.
Як отримати іпотеку громадянам України?
Якість нерухомості, що купується, має значення, особливо цінується житло в нових будинках у центральних і престижних районах. Тип нерухомості може варіюватися – від міських квартир до заміських будинків. Ціна об’єкта залежить від регіону. Для вибору банку рекомендується проаналізувати кілька пропозицій і вибрати найбільш вигідну.
Українці отримають менш цікаві умови порівняно з місцевими, але вони залишаються хорошими і відкривають можливості для купівлі нерухомості.
Під час подання заявки на іпотеку нашим громадянам необхідні такі документи:
- закордонний чинний паспорт;
- заповнена анкета Selbstauskunft і довідка про наявність суми для початкового внеску;
- документи, що підтверджують дохід;
- фінансова історія (Schufa);
- податкова декларація;
- опис і оцінка нерухомості, що купується.
Якщо документи відповідають вимогам банку, ймовірність отримання схвалення на кредит зростає. Можна скористатися послугами агентства, яке зі свого боку сприятиме вигіднішим умовам отримання іпотеки. Також воно допоможе з правильним оформленням та оцінкою нерухомості, хоча за його послуги вам і доведеться заплатити комісійні.
Укладення іпотечного договору та витрати, які при цьому виникають
Перед отриманням схвалення на надання вам іпотечного кредиту в банку або фінансовій офіційній установі Німеччини, вам необхідно оцінити всі супутні витрати. Банк оцінює платоспроможність позичальника, і процес може зайняти до двох тижнів, до цього також слід бути готовим.
Договір іпотеки має містити:
- суму кредиту і процентну ставку;
- строки, графік і суми платежів;
- штрафи за прострочення та умови дострокового погашення;
- порядок припинення дії договірних відносин у разі злісних порушень його виконання;
- порядок страхування.
Після підписання договору відкривається рахунок для перерахування коштів на купівлю нерухомості. Ви можете закінчити угоду. Також слід врахувати всі додаткові витрати, які виникають під час оформлення іпотеки. Сюди можна віднести таке:
- загальна оцінка нерухомості та оформлення документів – 1-2 тисячі євро;
- комісія за оформлення кредиту – близько 1% від суми;
- аудит нерухомості – до 1,5% від вартості (аналіз юридичного та технічного стану житла);
- послуги ріелтора – 4-6%;
- реєстраційні збори – приблизно 1%;
- нотаріальні витрати – до 1,5-2%;
- податок на нерухомість – від 3% до 6%, залежить від типу житла і регіону країни, де воно купується.
Погашення кредиту здійснюється згідно з графіком, що включає виплати основного боргу та відсотків. Процентна ставка може бути фіксованою або плаваючою, це обов’язково має бути прописано в договорі. Плаваюча (змінна) ставка спочатку нижча, але може зростати в міру зміни стану ринку нерухомості в Німеччині та ринку кредитування в країні. Вибір ставки ви робите самостійно, якщо він вам буде запропонований.