Договір оренди житла в Німеччині для українців, що потрібно знати?

Житло

000_aaabc12Українці, які перебувають у Німеччині під тимчасовим захистом, у статусі біженців або намагаються отримати посвідку на проживання та громадянство, мають вирішувати питання проживання. Це може бути оренда квартири, кімнати, частини котеджу, невеликої студії або інших видів житла. У більшості випадків доведеться орендувати житло, оскільки купівля нерухомості в Німеччині обходиться дорого і не доступна майже ні для кого. Розглянемо докладніше, як оформити договір оренди, що враховувати під час цього, і які існують особливості.

Також у нас на сайті ви можете дізнатися, де шукати житло в оренду українцям у Німеччині. Також більше отримати інформації про отримання WBS і дотацій на житло в Німеччині для громадян України.

Як винайняти житло українським біженцям та отримати дотацію, що таке WBS?

000_aaabc11Якщо ви потрапляєте під статус тимчасового захисту або інший офіційний у Німеччині, вам важливо підібрати житло, яке зможе покрити державна підтримка. Це так зване соціальне житло, проте його частка в країні покриває приблизно не більше 2% від усього обсягу потреби навіть для своїх громадян. Тому його отримати вкрай проблематично. Утім, звичайна оренда квартири чи частини будинку також може бути субсидована.

Фінансову допомогу на оренду можна отримати через центр зайнятості Jobcenter або соціальну службу Sozialamt, для чого необхідно оформити довідку Wohnberechtigungsschein (WBS). Ця довідка дає право на компенсацію витрат з оренди. Однак якщо орендувати житло без WBS, то оплачувати оренду доведеться самостійно. Більше про цю довідку ви також може дізнатися у нас на сайті, (див. посилання вище).

Щоб отримати допомогу на оплату оренди, необхідно надати таку інформацію:

  • договір оренди (Mietvertrag);
  • площа орендованого житла (важливий пункт, вона має бути наближена до стандартів соціальних площ);
  • вартість комунальних послуг;
  • сума орендної плати;
  • величина застави;
  • витрати на опалення та гарячу воду;
  • довідка на право тривалого перебування в країні (тимчасовий захист для українців);
  • документи, що засвідчують особу.

Після подання заявки буде ухвалено рішення про надання дотації. При цьому враховуються обмеження на житлову площу: вона не повинна перевищувати, приміром, 60 кв. м. для двох осіб або 45 кв. м. на одного.

Важливі аспекти договору оренди та його структура, що необхідно враховувати

000_aaabc10Договори оренди житла в Німеччині, як правило, оформляються без нотаріального засвідчення і мають стандартні умови. У договорі мають бути вказані вартість оренди та комунальні витрати. До комунальних послуг відносяться не тільки вода, газ, електрика та опалення, а й плата за прибирання вулиці, вивезення сміття, страхування будівлі, а також можливі послуги гаража або парковки.

Орендну плату і комунальні платежі оплачують на початку місяця. Також потрібно внести заставу (Kaution), яка зазвичай становить суму тримісячної оренди. Ця застава слугує гарантією для орендодавця і повертається при виїзді, якщо відсутні пошкодження і заборгованості.

Структура типового договору оренди:

  • імена та прізвища орендаря й орендодавця;
  • опис житла (площа, наявність меблів і техніки, гараж тощо);
  • орендна плата – її величина;
  • комунальні платежі – розмір принцип і час оплати, хто здійснює ці платежі;
  • можливі штрафи за затримку оплат за оренду і за комуналку;
  • правила проживання (Hausordnung), такі як сортування сміття, час тиші, умови для домашніх тварин, умови прибирання загальної території (якщо є) та інші особливості;
  • сума застави;
  • умови розірвання та продовження договору.

Важливо уважно читати договір і перевіряти його зміст на наявність спірних або незрозумілих пунктів, щоб уникнути проблем у майбутньому. Обов’язково складіть акт приймання-передачі для орендованого житла, в якому вкажіть особливості, недоліки, проблемні місця. Такий самий акт у двох примірниках рекомендується скласти під час виселення, оскільки сума застави може бути вам повернута не одразу, а через кілька днів. Це допускається за законодавством.

Страховка житла, взятого в оренду (Hausratversicherung), також не завадить, хоча це не є обов’язковим пунктом. Страховку краще взяти на ситуації випадкового псування майна, пожежі, пограбування тощо. Це суттєво допоможе в разі виникнення форс-мажору.

Підводні камені оренди житла

000_aaabc09Перед підписанням договору обов’язково огляньте житло. Багато квартир можуть бути здані без меблів, що важливо враховувати. Також варто шукати житло з позначкою WBS, що передбачає можливість субсидування. Договори можуть бути строковими (на певний термін) або безстроковими, причому в останньому випадку розірвати його можна в будь-який момент, згідно з правилами розірвання, описаними в договорі.

Якщо строк установлено, передчасно розірвати договір можна тільки за наявності вагомих підстав, як-от невідповідність заявленої інформації або доведена медична необхідність, а також злісне невиконання договірних зобов’язань.

Якщо ви сумніваєтеся, що можете припуститися помилки і не зробите все правильно, то краще звернутися за консультацією до юриста або до місцевого агента з нерухомості, щоб уникнути можливих проблем. У цих питаннях можуть допомогти і в муніципалітеті у відділі, який займається питаннями біженців з України.

Sergii
Оцініть автора
bus-truck.com.ua
Додати коментар