Оренда житла у Німеччині для українців, де шукати та що потрібно знати?

Житло

000_aaabc32Для українських громадян, які опинилися в Німеччині як біженці через військові дії, а також тих, хто перебуває в цій країні на тривалий термін з іншої причини, одним із ключових завдань є пошук житла. Іноземні громадяни можуть придбати житло у цій країні, але його вартість є досить високою. Навіть самі німці часто вважають за краще орендувати житло, а не купувати його у власність.

Давайте розглянемо деякі питання докладніше: де знайти безкоштовне житло для біженців, як шукати житло для переселенців, що потрібно знати, щоб винаймати квартиру в Німеччині з дотаціями?

У нас на сайті ви також можете дізнатися про те, що таке соціальне житло для біженців у Німеччині. А якщо ви приїхали на власному авто в цю країну, то вам буде важливо дізнатися все про реєстрацію автомобіля з українськими номерами в Німеччині.

Де шукати житло для біженців?

000_aaabc34Найбільш зручним способом пошуку житла у різних містах та населених пунктах Німеччини є використання спеціалізованих онлайн-ресурсів. Деякі з них пропонують безкоштовне житло, так було на початку війни в 2022 році, але деякі пропозиції ще зустрічаються.

Це можуть бути притулки у таборах для біженців, соціальні квартири, а також житло, яке надають безкоштовно для громадян України, які опинилися у складній ситуації. Є навіть люди, які надають житло безкоштовно, але такі варіанти є рідкістю зараз.

Іншим варіантом є оренда житла від власників, у тому числі пропозиції соціального житла. Розглянемо, як винайняти квартиру в Німеччині, сайти найбільш корисні та популярні:

  • immobilienscout24.de – відомий портал, де можна знайти як платне, так і безкоштовне житло для біженців. Іноді трапляються пропозиції з можливістю працевлаштування;
  • //www.wg-gesucht.de/en/ – є багато пропозицій, а сайт доступний англійською мовою;
  • host4ukraine.com – ресурс, де можна знайти квартири у Німеччині для біженців та соціальні житлові метри;
  • //www.immonet.de/ – сайт, де можна знайти квартиру в Німеччині в оренду, також можуть бути пропозиції тривалої оренди;
  • tasso.net – інтернет-портал, що пропонує недороге, соціальне та безкоштовне житло, де дозволено проживання з домашніми тваринами;
  • //www.wohnungsboerse.net/ – ще один портал продажу житлової нерухомості та її оренди.

000_aaabc33Біженці також можуть орендувати житло за плату, оскільки не завжди державні структури можуть надати безкоштовне соціальне житло. Тим більше, що державна політика передбачає інтеграцію українців із подальшим працевлаштуванням.

Якщо ви знайшли житло, що підпадає під категорію соціального, ви можете отримати дотацію. Житло соціального характеру в цій країні зветься Wohnberechtigungsschein (WBS), якщо ви його знаходите, то вам можуть сплачувати дотацію за його оренду. Вона дозволяє частково компенсувати орендну плату та комунальні послуги, але для цього необхідно подати заявку.

Що необхідно, щоб винайняти житло в Німеччині з дотаціями чи безкоштовно?

000_aaabc35Тепер розглянемо умови, на яких можна орендувати квартири в Німеччині з державними дотаціями. В інтернеті можна знайти як доступне соціальне житло, так і комфортніші варіанти, якщо дозволяють фінанси. Однак якщо орендоване житло не є соціальним, дотація вам не буде доступна.

Які необхідні документи, щоб була доступна оренда житла в Німеччині з дотаціями:

  1. Реєстрація проживання (Anmeldung) – після прибуття до Німеччини вам потрібно зареєструвати своє проживання у місцевому Bürgeramt (офіс з реєстрації) та отримати довідку про прописку (Meldebescheinigung).
  2. Документи, що підтверджують ваше право легально перебувати в країні – українські біженці можуть отримати тимчасовий захист у рамках статті 24 Закону про перебування (Aufenthaltsgesetz).
  3. Підтвердження доходу або соціальних виплат від Jobcenter або Sozialamt.
  4. Bescheinigung über die Wohnberechtigung (WBS) – Сертифікат на право на соціальне житло. Це спеціальний документ, який підтверджує, що ви маєте право орендувати соціальне житло. Для його отримання необхідно подати заяву до місцевого житлового управління (Wohnungsamt).
  5. Документи, що підтверджують вашу особу та особи членів вашої родини (закордонний паспорт та інші).
  6. Заява-анкета на здобуття соціального житла.
  7. Можуть бути потрібні і додаткові документи – це можуть бути свідоцтва про шлюб, народження дітей або довідки про стан здоров’я, якщо вони відіграють роль у пріоритеті отримання соціального житла.

Соціальне житло має відповідати у цій країні певним стандартам, де є обмеження на площу. Якщо ви шукаєте житлові метри, що орендуються, то враховуйте такі обмеження. Часто у соціальному житлі на сайтах пошуку стоїть позначка в оголошеннях (WBS).

Sergii
Оцініть автора
bus-truck.com.ua
Додати коментар