Автобус ЗАЗ А10С30

ЗАЗ

geaaagnsp-a-960Комфорт і безпека міських пасажирських перевезень для сучасного жителя важлива складова. Адже в громадському транспорті доводиться проводити чимало часу, пересуваючись містом. Незручні та тісні мікроавтобуси на певному етапі розв’язали проблему з транспортом у середніх і великих містах, але вони забезпечують найбільш огидні умови пересування для пасажирів.

Саме тому на запорізькому заводі «ЗАЗ» було створено сучасний і зручний автобус середнього класу, призначений для використання в межах міста. Транспортний засіб має низькопідлогову посадку.

Особливості міського автобуса марки А10С30

6f431e9937-2Навіть у години максимального завантаження пасажиропотоку набагато приємніше пересуватися в автобусі з просторим салоном, з гарною вентиляцією, кондиціонером влітку і хорошим обігрівом у зимовий час. Великі панорамні вікна із захисним покриттям від сонячних променів, зручні та просторі двостулкові двері, невисокі пороги, звукоізоляція, можливість легко відшукати поручні навіть у завантаженому салоні, все це реалізовано в автобусі ЗАЗ А10С30. Плавність ходу забезпечує пневматична підвіска.

Початок виробництва цієї версії автобуса розпочали у 2008 році, на двох лініях – на самому заводі «ЗАЗ» (Запоріжжя), а також у місті Чорноморськ на підприємстві ГРП «Іллічівський завод автоагрегатів». Найбільше завантаження транспортного засобу передбачає перевезення 24 сидячих і 62 стоячих пасажирів. За допомогою такого автобуса можна забезпечити істотно кращий комфорт і безпеку під час перевезення пасажирів, тому одним із завдань його створення є переоснащення парків у наших містах.

Технічні параметри автобуса ЗАЗ А10С30

gde-kupitВерсія міського автобуса ЗАЗ А10С30 оснащується турбованим дизельним двигуном Deutz з наявністю інтеркуллера, він працює в парі з синхронізованою механічною КПП від ZF. Система доволі економічна з витратою палива до 19 літрів на 100 км. Об’єм двигуна Deutz для А10С30 становить 4,76 літрів з потужністю 185 кінських сил.

Деякі інші технічні параметри транспортного засобу виглядають наступним чином:

  • габарити (довжина*ширина*висота, мм): 8270*2420*2830;
  • колісна база становить, у мм: 4000;
  • максимальна швидкість руху при повному завантаженні: близько 100 кмгод;
  • найбільша швидкість порожнього автобуса: 110 кмгод;
  • маса, т: 6,35;
  • маса в завантаженому стані, т: 10,5;
  • найбільша місткість: 86 осіб (24 сидячих і 62 стоячих місця);
  • орієнтовна вартість: близько 70 тисяч доларів.

Стандарт двигуна Євро-3, хоча в пізніших модифікаціях його підняли до Євро-4, 5 и 6. Для зниження вартості автобуса передбачається можливість встановлення й інших двигунів. Зокрема, індійського Tata або бразильського MWM. При створенні А10С30 використовується багато європейських комплектуючих, що підвищує якість транспортного засобу. Примітно, що майже половина всіх вироблених в Україні на підприємстві «ЗАЗ» автобусів цієї марки були поставлені в Республіку Польща.

Оцініть автора
bus-truck.com.ua