В Україні змінився Технічний регламент, що стосується тракторів

Новини

777_7-2Кабінет Міністрів України ухвалив новий Технічний регламент затвердження типу сільськогосподарських і лісогосподарських транспортних засобів, який стосується допуску на наш ринок тракторів різного типу. Технічний регламент розроблено на основі Регламенту (ЄС) №167/2013 Європейського Парламенту та Ради про ринковий нагляд за сільськогосподарською та лісогосподарською технікою. Його затвердження є частиною імплементації українських НПА до актів ЄС у сфері технічного регулювання.

Новий Технічний регламент покликаний створити основи для:

  • зниження нетарифних бар’єрів у торгівлі сільськогосподарськими машинами та обладнанням;
  • можливості їхнього доступу до зовнішніх ринків;
  • роботи Уряду та профільних міністерств у напрямку підписання Угоди про оцінку відповідності та прийнятності промислових товарів (Угода АСАА).

Нововведення набувають чинності через 6 місяців з дня опублікування. Водночас, протягом 24 місяців з дати набрання чинності (до 1 червня 2026 року), виробники та постачальники с/г техніки можуть застосовувати на свій вибір минулий Технічний регламент (визначений постановою КМУ №1367 від 28.11.2011 р.).

З цього приводу так висловився координатор комітету техніки УКАБ Олег Нестеров: “Також передбачено, що типи тракторів та с/г техніки, що були введені в експлуатацію до 1 червня 2026 року та мають відповідні сертифікати затвердження типу, не можуть бути заборонені або обмежені з причин невідповідності оновленому законодавству. Тобто, всі отримані до зазначеного терміну сертифікати затвердження типу або нині чинні, залишаються чинними. Тож модельні ряди тракторів, які вже багато років є в Україні, будуть успішно постачатися на ринок і надалі”.

Оцініть автора
bus-truck.com.ua