Закон про мобілізацію – який транспорт вилучатимуть у громадян на потреби ЗСУ, пояснення експерта

Новини

9_w_800_2Верховна Рада України у другому читанні ухвалила скандальний законопроєкт про мобілізацію, це означає, що після його підписання Президентом і публікації, він набуде чинності. Згідно з положеннями майбутнього Закону, у ньому детальніше описано механізм вилучення в українських громадян автомобілів на потреби Збройним силам.

Ця стаття викликає неоднозначну реакцію громадськості, тому важливими є коментарі експертів і фахівців з цього питання. Положення роз’яснив Член Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський. За його словами, армії необхідні в основному вантажівки, позашляховики та спеціальний транспорт.

Якщо у приватних осіб або компаній і будуть вилучатися авто на користь армії, то це буде робитися тільки в разі крайньої потреби і крайніх заходів. На думку Федора Веніславського, звичайні легкові автомобілі та інший транспорт не вилучатимуть у громадян. А положення законопроєкту передбачає, що вилучення можливе тільки в тому разі, коли такого транспорта у громадянина більше одного.

Закон про мобілізацію, який найближчим часом набуде чинності, тільки конкретизує деякі механізми вилучення транспортних засобів, а саме положення діяло і раніше.

Оцініть автора
bus-truck.com.ua