Автомобіль Vida від заводу ЗАЗ

ЗАЗ

r1Потреба в недорогому новому автомобілі досить велика у нас в країні. Одним із способів запропонувати на ринок непогане недороге авто є внутрішнє виробництво таких транспортних засобів. Саме цим критеріям задовольняє вітчизняний автомобіль Vida від запорізького заводу «ЗАЗ».

Легковий міський Zaz Vida був спроектований на базі відомого серійного авто – Chevrolet Aveo. Його виробляли з кузовами хетчбек і седан, а пізніше, починаючи з кінця 2016 року, було запропоновано комерційний варіант цієї машини типу пікап. Роки виробництва всіх версій Vida від ЗАЗ тривали з 2012 по 2017.

Особливості авто ZAZ Vida

r2Як і у будь-якого автомобіля, серійно і довго виробленого на території нашої країни, «Віда» користується популярністю на вторинному авторинку, а цінник залишається на нього досить високим. Причина цього цілком проста – доступність і широкий вибір запчастин, а також можливість відремонтувати авто практично на будь-якому СТО.

Окрім типу кузова, покупці могли обрати і варіант виконання, а саме стандартний, комфортний та клас «Lux». Однак уже в стандартній комплектації можна побачити багато сучасних систем безпеки та обладнання, що забезпечує комфорт їзди та експлуатації автомобіля. Різниця в класі ЗАЗ Vida залежить від встановлених опцій і характеристик силового агрегату. Наприклад, кондиціонер є тільки в «Комфорт» і «Люкс» версіях, а іммобілайзер тільки в люксовій.

Можна сказати, що славні традиції бюджетного масового авто вітчизняного виробництва зумів продовжити Zaz Vida.

Характеристики авто

r3Якщо дивитися на технічні характеристики автомобіля цієї моделі в кузові седан і хетчбек, то їх можна назвати гідними. Водій буде комфортно себе почувати як при міській інтенсивній їзді, так і в тривалих міжміських поїздках. Витрата палива «Віди» становить близько 6 літрів на сто кілометрів на трасі, близько 8 літрів у змішаному циклі та 9-10 літрів суворо в міському циклі.

Технічні параметри ЗАЗ Vida виглядають наступним чином:

  • комплектація двигунів – 1.5i (8V і 16V)/1.4i (16V);
  • потужність – 84 і 109 к.с. для мотора об’ємом 1.5 літра і 94 к.с. для 1.4;
  • КПП – механічна 5-ти ступінчаста для всіх 1.5i, і 4-х ступінчастий автомат для 1.4i;
  • гальмівна система (передня/задня) – диск/барабан;
  • підвіска (передня/задня) – незалежна/напівзалежна;
  • максимальна швидкість – 170 км/год;
  • екологічне виконання – Євро-3 для двигуна 1.5i (8V), для інших Євро-4;
  • споряджена маса – близько 1200 кг (для седана);
  • об’єм бака – 45 літрів.

І седан, і хетчбек пропонувалися в чотирьох і п’яти дверному виконанні відповідно. З недоліків можна видокремити доволі велику витрату пального в міському циклі, однак це повністю компенсується, якщо вам часто доводиться пересуватися за містом або в змішаному циклі.

Оцініть автора
bus-truck.com.ua